Jak vybrat nejlepší bělící zubní pastu?

Jak vybrat správnou bělící zubní pastu?

Zářivě bílé zuby chce většina z nás a výběr správné bělící pasty nám v tom může výrazně pomoci. Odstraňování povrchových nečistot ze zubů může být běh na dlouhou trať a každý máme jiné zuby, jiné přirozené zbravení a pigmentaci. Proto je důležité zvážit několik faktorů, které nám výběr té nejlepší bělící pasty usnadní. 

 1. Mám zdravé zuby a dásně a nemám problém s citlivostí
 2. Mám mírně citlivé zuby a dásně
 3.  Mám problémy s paradentózou a záněty dásní
 4. Potřebuji bělící pastu bez fluoridu

Bělící pasty pro zdravé zuby bez citlivosti

Pokud pravidelně navštěvujete svého zubaře a máte zdravé zuby a dásně bez nevyřešených kazů a problémů, můžete zvážit zařazení například abrazivní pasty do vaší každodenní rutiny. Abrazivní pasty jemně "obrušují" povrch zubů a tím i skvrny na nich a můžete tak velice rychle a efektivně odstranit povrchové skvrny na zubech a dosáhnout tak zářivějšího úsměvu. Vyzkoušet můžete například jednu z nejpopulárnějších bělících past Crest 3D White Brilliance Vibrant Peppermint 99g

Jedná se o bělící pastu z produktové řady Crest 3D White Brilliance, která kombinuje účinné bělení povrchu zubů se složkou Stain Protection. Ta po vyčištění zubů zabraňuje usazení nových skrvn až po dobu 24 hodin

Dalším velice populárním kandidátem na nejpopulárnější bělící pastu Crest je pasta Crest Baking Soda & Peroxide 232g s jedlou sodou. Tato bělící pasta efektivně bělí povrch zubů a zároveň díky složení s jedlou sodou důkladně čistí dásně a pomáhá proti zubnímu kameni. Veliké balení 232g je jen třešničkou na dortu a tento produkt vám tak vydrží 3-4 měsíce používání. 

Jak vybrat SPRÁVNOU bělící zubní pastu?

Bělící pasta Crest 3D White Brilliance

Výhodné trojbalení jedné z nejpopulárnějších bělících past Crest 3D White Brilliance. 
Jak vybrat SPRÁVNOU bělící zubní pastu?

Bělící pasta Cres s jedlou sodou

Oblíbená bělící zubní psta Crest s jedlou sodou a peroxidem pro efektivní bělení zubů. 

Jaké jsou rozdíly zubních past Crest?

Bělicích zubních past značky Crest je hned několik odlišných produktových řad například tato základní řada Crest, Crest 3D White, Crest 3D White Brilliance nebo Crest Pro Health. Sepsali jsme pro vás ty nejdůležitější rozdíly produktových řad Crest v tomto článku

Doporučujeme článek přečíst, protože výběrem správné bělicí zubní pasty zvýšíte šance spokojenosti s produktem a hlavně vyberete ten produkt, který je momentálně pro vaše zuby nejvhodnější volbou

Přečíst článek

Jak vybrat SPRÁVNOU bělící zubní pastu?

Bělící zubní pasty při mírné citlivosti zubů a dásní

Citlivost zubů na teplé a studené může být způsobena řadou věcí. Například odhalenými krčky zubů, neopravenými zubními kazy, opotřebovanou zubní sklovinou nebo třeba špatnou životosprávou a nedostatečnou zubní hygienou. 

Ať už je důvod jakýkoliv, citlivost zubů může být celkem nepříjemý problém. Naštěstí existuje mnoho produktů, které citlivost zubů minimalizují a vy si tak můžete dopřát váš oblíbený studený dezert nebo horký čaj k večeru u čtení knihy bez omezení. 

Bělení zubů s citlivými zuby je samozřejmě možné při použití kvalitních produktů. Lepší je vybrat méně abrazivní zubní pasty, které působí proti citlivosti se složkou potassium nitrate, která se běžně přidává do produktů zubní hygieny pro mírné znecitlivění zubů na kontakt s teplým a studeným. 

Nejpopulárnější produkty v naší nabídce na bělení zubů a omezení citlivosti jsou produkty Supersmile. Mají nízkou abrazivitu - RDA 65, obsahují patentovanou složku Calprox, jedlou sodu a mimo jiné i potassium nitrate na omezení citlivosti zubů. Dále nabízejí zajímavé příchutě, například mandarinku a mátu v produktu Supersmile Mandarin Mint 119g

Dále doporučujeme veganské bělící pasty Twice. Mírně abrazivní bělící pasty bez pěnidel, SLS a bělidel šetrně bělí povrch zubů a zároveň působí proti citlivosti. Obsahují také přidané vitamíny a výtažky např. z aloe vera pro vyrovnání pH v ústech a podporu zdravých dásní. S výraznou mátovou příchutí a eukalyptem v produktu Twice Cooling Spearmint Eucalyptus 99g nemůžete sáhnout vedle. 

Jak vybrat SPRÁVNOU bělící zubní pastu?

Supersmile Mandarin Mint 119g

Obsahuje složku Calprox, jedlou sodu a potassium nitrate proti citlivosti. Používá se "na sucho". Příchuť mandarinka
Jak vybrat SPRÁVNOU bělící zubní pastu?

Twice Cooling Spearmint Eucalyptus 99g

Veganská bělící zubní pasta Twice bez pěnidel, bělidel a SLS. Mírně abrazivní. Výrazná mentolová příchuť
Jak vybrat SPRÁVNOU bělící zubní pastu?

Supersmile Tahiti Vanilla Mint 119g

Obsahuje složku Calprox, jedlou sodu a potassium nitrate proti citlivosti. Používá se "na sucho". Příchuť vanilka a máta
Jak vybrat SPRÁVNOU bělící zubní pastu?

Potřebujete s něčím poradit? Rádi vám pomůžeme s výběrem nebo zodpovězením vaší otázky na zákaznickém chatu, na emailu info@belicipasty.cz nebo přes telefon +420 777 736 695

Mám problémy s paradentózou a záněty dásní

Paradentóza je zánětlivé onemocnění dásní. Je důležité nejprve podchytit a řešit paradentózu jako takovou, než začneme s používáním produktů na bělení povrchu zubů. Doporučujeme konzultovat stav vašich dásní s ošetřujícím zubařem pro doporučení konkrétních produktů a postupů šitým na míru vašim ústům. 

Produkty na paradentózu obvykle mají několik podobných vlastností:

 1. Působí proti zubnímu kameni
 2. Jsou málo abrazivní a nedráždí tak dásně a zuby
 3. Obsahují fluorid, který zubům a dásním pomáhá
 4. Jsou antibakteriální, například obsahují jedlou sodu 

Zubní pastu speciálně na zubní kámen nabízíme například tuto Crest Tartar Protection 161g v gelové formě s nízkou abrazivitou. 

 

Bělící zubní pasty bez fluoridu

Bělící zubní pasty bez fluoridu mají většinou složení na přírodní bázi nebo obsahují hydroxyapatite jako náhradu za fluorid. Hydroxyapatite je totiž přírodní minerální forma apatitu vápenatého, který je v poslední době stále častěji diskutovaným tématem v oblasti dentální hygieny. 

Hydroxyapatit je minerál, který má schopnost vázat se na zuby a pomáhat tak k procesu remineralizace zubní skloviny. Mezi jeho další výhody patří:

 1. Působí na citlivé zuby
 2. Působí na zubní kámen a zubní plak
 3. Posiluje zubní sklovinu

Bělení povrchu zubů bez fluoridu je samozřejmě možné. Doporučujeme produkt Twice Charcoal Icy Mint 99g, s černým úhlím, hydroxyapatitem, jedlou sodou a vitamíny pro efektivní bělení povrchu zubů, remineralizaci zubní skloviny a podporu zdravých dásní.